30

En İyi Anne, Çocuk ve Kadın Blogları | En Popüler Kadın Bloggerlar

30

Marka olmayı başarmak: Bir isme sahip olmaktan ziyade isim bilinirliği sağlamış olmak ve sahip olduğu değerler ile diğerlerinden ayrıcalıklı olmaktır. Bu makalemde, incelediğim en iyi kadın bloglarını, anne-çocuk temalı blogları veya geniş anlamıyla daha çok bayanların ziyaret ettiği en iyi blogları listeleyeceğim.

en-iyi-kadin-bloglari

En İyi Anne-Çocuk Blogları (Kadın Bloggerlar)

Listeyi oluşturmadan önce anne, çocuk, kadın blogları arasında en iyi içerik oluşturan, en çok yorum alan, etkileşim düzeyi yüksek, tarzı ve duruşuyla diğerlerinden farklı olan, yazım ve yayın kalitesiyle fark yaratan blogları/bloggerları seçtim. Oluşturduğum liste hiçbir resmi istatistiğe dayanmadan sadece kişisel gözlemlerime dayalıdır. Dolayısıyla Marka Hocam‘ın referans olabileceği kadın bloggerların sayfalarını incelemek üzeresiniz. Bu liste zamanla değişebilir veya silinebilir.

İşte sahip oldukları bloglar ile marka değeri oluşturmayı başaran bayan bloggerlar.

MARKA DEĞERİ OLAN EN İYİ BLOGLAR


www.annekaz.comannekaz “Üç çocuklu bir hayat yolcusu” sloganıyla direk dikkat çeken Anne Kaz isimli blog internet kullanıcısı annelerin neredeyse tamamı tarafından bilinen fenomen bir blogdur. Logosu, renkleri ve blog tasarımı mükemmel uyum içinde olan Anne Kaz, özgün içerik olarak da bir çok bloğa fark atmış durumda. Marka değeri yaratmak adına tüm özelliklere sahip olan Anne Kaz Bloğu incelemenizi tavsiye ederim.


 

teknolojik-annelerwww.teknolojikanneler.com
Bu bloğu ziyaret ettiğinizde bir reklam ajansının veya marka danışmanının liderliğinde ince elenip sık dokunarak tasarlanmış olduğunu düşünebilirsiniz. İşin aslı iki girişimci kadın tarafından hayata geçirilmiş olmasıdır. “Şarjları Asla Bitmez” sloganı ile hayatımda gördüğüm en güzel blog sloganına sahip olduklarını düşünüyorum. Bir slogan ancak bu kadar amaca hizmet edebilir. Biraz daha geniş açıdan bakıp blog logosunu da incelediğimizde “işte kurumsal kimlik çalışması budur!” dedirtiyor. Mobil cihaz şarj göstergesi ile ev hanımı merdanesini birleştirerek oluşturulmuş logo da bu güne kadar gördüğüm en iyi blog logolarından biri olduğunu düşündürtüyor. Hiç abartmadan, “hayranı olduğum bloglardan biridir” demek istiyorum. İncelediğinizde hak vereceksiniz.


 

blogcu-anneblogcuanne.com
anne blogu denildiğinde akla ilk gelen isimlerden biri Blogcu Anne‘dir. Sahip olduğu domainin de avantajıyla bir çok anahtar kelimede google’ın baş tacıdır. Tabi ki bu domaini satın almayı düşünmüş ve hızlı davranmış olması takdire şayandır. Bloğun logosu, dizaynı ve renk uyumu profesyonelliğini sergilerken makalelerin kalitesi de bu düşüncemi destekliyor. Eğer benzer alanda blog açmayı düşünüyorsanız en iyi bloglardan biri olarak değerlendirdiğim blogcuanne.com’u inceleyip feyz alabilirsiniz.banunundunyasi.com

Blog dünyasının fenomen isimlerinden biridir. Sosyal medya hesaplarında takipçi listesi de kabarık olan Banu hanım sosyal sorumluluk projelerine verdiği önemle de farkını hissettiriyor. Uzun yıllardır blog yazarlığı yapmış ve bu konuda örnek alınası bir kimlik olmuştur. En iyi kadın blogları listesinde olmazsa olmaz diyorum çünkü incelediğinizde asla farklı bir şey düşünmeyeceksiniz. banunundunyasi.com markalaşmış, başarılı bir blogdur.banunun-dunyasi


 

ozge-selcuk-bozkurtwww.ozgeselcukbozkurt.com
Çocuk gelişim uzmanı ve oyun terapisti olan Özge Selçuk Bozkurt tecrübelerini paylaştığı bloğunda markalaşmış bir bloggerdır. “Çocuğumla evde neler yapabilirim” isimli facebook grubunda çok sayıda aktif üyesi olan bu bloğun listedeki yerini çoktan ayırmıştım. Özellikle spesifik yayın yapması, konu dışına çıkmaması ve içeriklerin bir uzman tarafından hazırlanıyor olması bu bloğu diğerlerinden ayrıcalıklı kılmaya yetiyor. İnceleyin


 

daginikanne.blogspot.com.tr
Sloganıyla beni büyüleyen bir blog daha. “Yazıldığı gibi okunur… Okunduğu gibi anlaşılır…” bir blog yazarı için nokta atışı slogan olduğunu düşünüyorum. Bununla birlikte marka maskotu da marka bütünlüğü yaratıyor. Saçı başı dağılmış, yorgun bir anne ile blog adresi birbirini iyi tamamlıyor. Tabi ki listede yer almasının nedenleri bunlarla sınırlı değil. Sadakatli ziyaretçi sayısının gayet tatmin edici olması, yazılarına yağmur gibi yorum yağıyor olması, içeriklarin kalitesi Dağınık Anne‘yi en iyi kadın-çocuk-anne blogları listesinde olmaya mecbur bırakıyor 🙂daginik-anne


Yukarıda listelediğim blogların, Türkiye’nin en iyi kadın bloggerları tarafından hazırlandığına inanıyorum. Durun bir saniye! Başarılı ve popüler kadın blogları bu kadarla sınırlı değil. İşte bu listenin olmazsa olmazları, en iyi kadın blogları listesinin devamı:

Türkiye’nin En Başarılı Kadın Bloggerları | Listenin Devamı:

 • www.annelikbilinci.com : Hamilelik öncesi ve hamilelik süreci, bebek gelişimi, çocuk gelişimi, anne-baba ilişkisi, ebeveyn çocuk ilişkisi, çocukla kariyer gibi konularda detaylı yazılar paylaşıyor. “Bilinçli anneler, mutlu bebekler” sloganıyla gerçekten devasa bir arşiv.
 • www.anneguncesi.net : Anne ve çocuk sağlığı, beslenme, davranış ve oyun gibi konularda birbirinden güzel tavsiyelerde bulunan, bilgilendirici bir kadın bloğu. Takip etmenizi öneririm.
 • www.safagindunyasi.com : Yazılarına çok sayıda yorum almasıyla dikkatimi çeken, oldukça sosyal bir blogger. Blog sayfasında güzellik, bakım, moda, çocuklar, kültür, sanat gibi konulara ağırlık veriyor.
 • www.gulsahonen.com : Yine çılgınlar gibi yorum alan, etkileşim oranı yüksek bloglardan biri. Özellikle Gülşah hanımın yazım tarzı ve samimiyeti dikkatlerden kaçmıyor. Ziyaretçilerini aktif takipçiye dönüştürmeyi başarmış fenomen bir blogger. Bu bloğu da muhakkak inceleyin.
 • www.bademlebuduk.com : Kozmetik, alışveriş, moda, gezi ve annelik gibi konularda özgün içerikler paylaşıyor. En iyi kadın bloggerlar listesinde olmayı fazlasıyla hak ettiğine inanıyorum.
 • www.obiranne.net : İçerik arşivinin büyüklüğüyle ve paylaştığı yazıların kalitesiyle dikkatlerden kaçmayan güzel bir anne bloğu.

NOT: Listede yer veremediğim, gözden kaçan veya henüz bilmediğim çok değerleri bloglar ve blog yazarları olduğundan eminim. Bu listeyi, yüzlerce blog tarayıp içlerinden incelemeye aldığım  116 adet blog arasından çıkardım.  Bloglarını inceleme fırsatım olmayan diğer iyi blog yazarlarının hoşgörüsüne sığınırım.

Teşekkürler

Yorum(30)

 1. Gerçekten EN Başarılı tanımının icinde adımın geçtiğine çok sevindim çok teşekkür ederim. Emek harcayarak bloglarına sahip çıkan tüm arkadaşlarımı da tebrik ederim. Kaleminize saglık Sevgiler

 2. Çok teşekkür ederim, blogumu yazmaya değer gördüğünüz için. 12 yıldır yazmamın en güzel karşılığı bu yorumlar. Bu vesile ile tanıştığımıza memnun oldum.
  Banu Tozluyurt

 3. Gerçekten çok güzel tespitler ve bunların arasında kendimi görmek beni çok mutlu etti. Emek veren, özgün çalışan bütün blogger arkadaşlarımızı ben de çok severek takip ediyorum…

 4. Ne diyeceğimi bilemedim… Yorgun ve dağınık bir günün ardından yayına geldim ve gözleri nemli ayrılıyorum 🙂 Tecrübeli ve profesyonel bir bloggerdan kendini böyle dinlemek… Hem de daha amatör seviyedeyken…
  Gözlem yeteneğinize de ayrıca hayran kaldım. Direkt ilgi alanınız olmamasına rağmen bu kadar detay incelemek? İşinizin hakkını sonuna kadar veriyorsunuz 🙂
  Nasıl teşekkür edeceğim bilmiyorum 🙂
  İyi ki tanışmışız diyorum!
  Bir gün sizin gibi olabilmek dileğiyle 😉

  1. Bence o sizin alçak gönüllülüğünüz. Emek dolu ve profesyonel bir bloğunuz var. Umarım hep enler listesinde olursunuz. Yorum için teşekkür ederim

 5. Listede yer alan çoğu blogu ben de severek takip ediyorum. Her bir blogger arkadaşa başarılarının devamını diliyorum. Teşekkürler bu güzel paylaşım için. Sevgiler…

 6. Bazılarını biliyordum. Diğerlerini de sayenizde öğrenmiş oldum. Gerçekten çok güzel bir liste olmuş, bu tür listeler okuyucuların yeni bloglar keşfetmesine açısından çok faydalı oluyor.

 7. Daha çok bayanların ziyaret ettiği bu blogları 26 aylık oğluma faydalı bir şeyler çıkar diye ben de takip ediyorum. Takip etmediklerimi de sayenizde öğrenmiş oldum.

 8. Böyle bir çalışma yapmanız bile çok önemli bence, blog dayanışmasının güzel örneklerinden birisi olarak değerlendiriyorum. Kolaylıklar ve başarılar dilerim. Hoşça kalın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir