Ana Sayfa Marka Hocam Hakkında

Marka Hocam Hakkında

Hipnotik Metin YazarıMarka Hocam, firmalara ve bireysel olarak marka olma yolundaki (sanatçı, freelancer vb.) kişilere tamamen özgün fikirler veren bir blog sayfasıdır.

Marka Hocam’ın yazarı Bünyamin Kapıcıoğlu kimdir?

Henüz okuma yazmayı öğrenmeden para saymayı ve ticaret yapmayı öğrenmiş olmam bunun basit bir tutku olmadığını işaret ediyordu. Yetişkin bir birey olana kadar küçük çaplı satış, pazarlama faaliyetleri yapmaktan hiç geri kalmadım. Üniversitede öğrenciyken toptancılarla anlaşarak sıfır stok ile online mağazalarda yüzlerce ürün listeleyip hatrı sayılır aracılık kazançları sağlayınca artık tamamen pazarlama dünyasına girmiştim. Mezun olup çeşitli firmalarda yöneticilik ve satış uzmanlığı deneyimi edindikten sonra freelancer olarak markalara dijital pazarlama ve kurumsal iletişim danışmanlığı yaptım. Sonrasında ise 2. blog sitem olan www.markahocam.com ‘u kurdum.

MARKA HOCAM’I AÇMA KARARI ALDIM ÇÜNKÜ:

Diğer bloğum (www.hizliadam.com)’da makalelerimle ilgilenenler arasında akademisyenler ve kurumsal firma yöneticileri de vardı. Hatta mail abonelerim arasında epeyce kurumsal mail adresi mevcut. İtibar sahibi firmaların satış, pazarlama, insan kaynakları departmanları tarafından mercek altına alınmak ve makalelerimden feyz alınması fazlasıyla motive ediciydi. Bu gibi takipler bir süre sonra şu şekilde tekliflere dönüştü:

  1. Telefonda satış ekibimize “iletişim-ikna ve satış” eğitimleri verir misiniz?
  2. Şirketimin pazarlama departmanında yetkili olarak çalışmayı düşünür müsünüz?
  3. Yeni bir ürünle piyasaya girmek istiyoruz. Bize nasıl yardımcı olursunuz, pazarlama ve markalaşma adına ne önerirsiniz?
  4. Yeni bir markayız ve global hedeflerle bu yola giriyoruz. Markamızın kataloglarından, sloganlarına kadar yazılı iletişimin olduğu tüm alanlarda sizin profesyonel desteğinizi almak istesek teklifimize nasıl bakarsınız?
  5. Marka ve ürünlerimiz için hipnotik metinler yazar mısınız?
  6. Üniversitemizde seminer verir misiniz? (Girişimcilik, pazarlama, insan kaynakları, mülakat, cv hazırlama teknikleri gibi hayata atılım konularında birkaç üniversiteden konuşmacı olarak davet aldım)
  7. Makalelerinizi eğitim materyali olarak kullanmak istiyoruz. İzin verir misiniz?

HızlıAdam’ı ilk kurduğumda “iş dünyasında hızlı koşan adamlar” teması üzerinde durmuştum. Kişisel olarak kazançlarınızı artırabileceğiniz yöntemlerden bahsediyordum/bahsediyorum. Yukarıdaki teklifler geldikçe kurumsal firmalara veya bireysel olarak profesyonel iş yapan kişilere ayrı bir platformda spesifik makaleler sunmam gerektiğini düşündüm. Bu yüzden HızlıAdam’ın yanında MarkaHocam‘ı açmaya karar verdim.

Marka bilinirliği oluşturma, dijital medya itibar yönetimi, kurumsal iletişim stratejileri, satış, pazarlama, slogan ve metin yazımı, hipnotik tanıtım yazıları gibi pazarlamaya yönelik ince pasları markahocam.com’dan alabilirsiniz.

Bünyamin Kapıcıoğlu | Nisan 2016

Marka Hocam